Daj Się Poznać – tydzień czwarty

Kolejny tydzień zakończony. Co się udało a co nie? Jakie są plany na następny tydzień?

 

Zacznę od tego, że ten tydzień był porażką ale cóż, nie byłoby zabawy gdyby wszystko szło w miarę gładko 🙂

Na pierwszy ogień standardowo idą wpisy. Tych pojawiło się sztuk dwie na trzy zaplanowane. Tak mnie pochłonął React (i inne sprawy osobiste), że brakło czasu na trzeci. Wpis ten miał dotyczyć Gita i albo byłby o tagach albo o pracy z wykorzystaniem GitHuba. Niestety przechodzi na ten tydzień. Pierwszym opublikowanym wpisem było podsumowanie trzeciego tygodnia a drugi -tak jak obiecałem – był powrotem do serii Blog od podstaw, który dotyczył pozycjonowania głównych elementów.

W tym tygodniu w planach są trzy wpisy. Pierwszym oczywiście podsumowanie tygodnia, które czytacie. Drugi wpis będzie omawiał wspomniany we wpisie z serii Blog od podstaw flexbox – muszę tylko wybrać odpowiednią „formę” by dobrze zaprezentować jego możliwości. Ostatnim wpisem będzie nieszczęśnik, który zrobił sobie wolne – kolejny wpis dotyczący Gita.

 

 

W tym tygodniu prace nad projektem okazały się klapą. Oczywiście jeśli spojrzeć na to pod kontem dodanych funkcji 😉 Z zakładanego planu udało się zrobić wyświetlanie i dodawanie nowych projektów (na razie sama nazwa). Brak edycji, usuwania czy zmiany pozycji na liście. Same zadania nie zostały nawet ruszone. A to wszystko za sprawą komunikacji między komponentami – zawsze jak się chce iść „łatwiejszą” drogą to coś musi pójść źle. I tutaj też mała rada – nie zawsze opłaca się wymyślać koło na nowo (nawet w celach nauki) 😀

Poza tym, wprowadziłem trochę zmian w istniejącym kodzie i dodałem własną obsługę formularzy – sporo jeszcze brakuje ale można już walidować. Na razie tylko sprawdza czy pole nie jest puste ale kolejne „zasady” mogę w łatwy sposób dodawać (i będę dodawał w razie potrzeby). Staram się też wszystko pisać tak, by komponenty można było łatwo używać w innych projektach ale wiem, że jeszcze sporo pracy przede mną.

 

Plan na ten tydzień (niestety) nie różni się od tego z poprzedniego tygodnia. Muszę ukończyć projekty i zabrać się za zadania. Co i ile się uda zrobić zależy od „humorów” React’a i… co będzie to będzie. Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej.

Co do dema widmo – ktoś coś widział? Ktoś coś wie? Chodzą słuchy, ze pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu i znika. I nikt go nie widział. A ci, którym jakimś cudem się udało to… No dobra, bądźmy poważni – demo wrzucę jak ukończę projekty i poinformuję o tym na FB, Twitterze i w osobnym wpisie.

 

A Wam jak poszło w tym tygodniu?