Daj Się Poznać – tydzień drugi

Drugi tydzień konkursu przeleciał nawet nie wiem kiedy (i gdzie 😀 ) ale na szczęście udało się zrobić minimum.

 

I tylko minimum.

Po pierwsze – w ramach konkursu zamieściłem dwa wpisy i do tego jeden dodatkowy (już poza konkursem). Tydzień (konkursowy) zacząłem od podsumowania pierwszego tygodnia, w którym w kilku słowach opisałem „postęp” prac i plany na kolejny tydzień. Drugim konkursowym wpisem była druga część o Gicie, gdzie przedstawiłem schowek i wspomniałem co nieco o konfliktach.

Trzecim wpisem, który pojawił się miedzy wpisami konkursowymi, dotyczył dwóch kolejnych grup selektorów w CSS – selektory atrybutów i selektory pseudoelementów.

W tym tygodniu sytuacja będzie „taka sama” i zaczynam od podsumowania drugiego tygodnia. Następnie pojawi się trzecia i ostatnia już część dotycząca selektorów i będę mógł wrócić do serii dotyczącej tworzenia bloga.  Ostatni (planowany) wpis będzie dotyczył pracy na gałęziach w Gicie.

 

Prace nad projektem posuwają się niestety strasznie powoli (nie będę się tu rozwodził nad sprawami osobistymi, bo nie o tym ten blog 😉 ). Zacząłem od podstaw własnej biblioteki css (jak to dumnie brzmi, chociaż do biblioteki jeszcze dużo brakuje 😀 ) z wykorzystaniem Sassa. Staram się jak potrafię (i na ile pozwala mi czas) trzymać porządek ale i tak nie jestem zadowolony. Wiem, że będzie można sporo „poprawić” i pewnie zajmę się tym w późniejszym etapie. Dlaczego? W tym tygodniu zbyt dużo czasu poświęciłem na poprawianie, zmienianie i… poprawianie CSSa/Sassa, przez co reszta projektu na tym ucierpiała.

Pierwsze kroki w ES6 (i w ogóle w ECMAScript) za mną. Dodałem dwa komponenty: jeden do obsługi mobilnego menu i drugi do obsługi formularzy (małe stylowanie przy focusie). Muszę przyznać, że nie było tak źle ale „odczułem” brak jQuery – wszystko zajmuje taaaaak duuuuużo kodu 😀 Teraz wychodzi „uzależnienie” od różnych bibliotek ale na szczęście konkurs jest dobrą okazją do próbowania „nowych” podejść 🙂

 

I niestety to jest koniec nowości. Formularze logowania i rejestracji jeszcze nie działają a cokolwiek z samej „właściwej” aplikacji nie istnieje.

W tym tygodniu też będzie ciężko z czasem ale będę się starał nadrobić straty. Nie wiem ile uda mi się zrobić dodatkowo poza tym co miało być już zrobione ale chciałbym przez weekend uruchomić już jakieś demo. Oczywiście projekt znajduje się cały czas na GitHubie.