Daj Się Poznać – tydzień pierwszy

Dzisiaj mija tydzień od rozpoczęcia mojej przygody z DSP. Czas na małe podsumowanie minionego tygodnia.

 

W minionym tygodniu nie zrobiłem dużo (można powiedzieć, że nic) jeśli chodzi o projekt. Na szczęście to nie tak, że nic nie robiłem. Ten tydzień w głównej mierze poświeciłem na „wstęp”.

Napisałem wymagane dwa posty: pierwszy wprowadzający do konkursu/projektu oraz drugi o podstawach Gita. Nie wiem jeszcze czy kolejne wpisy o Gicie będą lądowały do kategorii DSP czy dowolny, który powstanie ale chciałbym publikować 3 wpisy tygodniowo (jeden projektowy i dwa z aktualnych serii).

Wczoraj na GitHubie „coś” się w końcu pojawiło. Tyle co nic ale chciałem zrobić już ten „pierwszy krok”. Co wrzuciłem? Jest to tylko czysta instalacja Laravela (wersja 5.4). W takim razie co robiłem przez ten tydzień? Jako, że do ostatnich godzin przed rozpoczęciem konkursu wybierałem jeszcze co będę używał to nie miałem wcześniej czasu, żeby się przygotować. Dlatego tydzień minął mi głównie na nauce (głównie Reacta) i skrobaniu prostych skryptów. Do tego kończyłem planować „co, gdzie, jak i po co” i z nowym tygodniem wiem od czego zacząć i w którym kierunku iść. Poza tym skonfigurowałem sobie wszystko (no prawie wszystko – nie pobrałem jeszcze Reacta) tak by praca była przyjemna.

Ten tydzień zacznę od przygotowania szablonu stron „funkcyjnych” (strona główna, rejestracja itp itd.) i aplikacji. Oczywiście nie cały na raz tylko to co będzie mi w danym momencie potrzebne 😀 Nie będę korzystał z gotowca (czyt. Bootstrap itp) tylko napiszę wszystko sam od podstaw. Chociaż wydłuży to prace to będzie to dobre ćwiczenie i jednocześnie „odchudzi” to css. Całość będzie opierała się o Material Design ale co mi z tego wyjdzie to się okaże 😉 Następnie dodam obsługę kont (rejestracja, logowanie, etc.) i zacznę prace nad aplikacją. Na pierwszy ogień pójdzie coś prostszego – (proste) zarządzanie projektami i zadaniami. Z powodu mojej „nieznajomości” Reacta (i Reduxa) nie mam pojęcia ile uda mi się zrobić w tym tygodniu. Chciałbym zrobić więcej niż wspomniałem ale może się okazać, że zrobię mniej. Nie przejmuję się tym, ponieważ to początek (którego zawsze nie lubię 😀 ) a później będzie coraz łatwiej.