Daj Się Poznać – tydzień trzeci

Kolejny tydzień minął a prace idą do przodu. Powoli do przodu.

 

Na szczęście Żaneta z NetteCode napisała na swoim blogu coś „pocieszającego”

Z drugiej strony – no kurcze, mam jeszcze 7 tygodni na rozwój aplikacji. Gdyby była skończona – cóż bym dalej poczęła, o czym bym pisała?

Także głowa do góry i robić w swoim tempie. W końcu ukończenie projektu nie jest wymogiem konkursowym 😀

 

Tydzień znowu udało zamknąć się trzema wpisami – dwa konkursowe i jeden „zwykły”. Najpierw pojawiło się podsumowanie kolejnego tygodnia konkursowego z kolejną dawką informacji i „obietnic”. Następnie ukazała się trzecia i ostatnia część dotycząca selektorów w css – tym razem selektory pseudoklas. Ostatni wpis dotyczył gałęzi w Gicie, w którym można znaleźć przykładową pracę w Gicie bazując na gałęziach.

W tym tygodniu oprócz tego podsumowania pojawi się kolejna część dotycząca Gita (tym razem będzie albo o tagach albo co nieco o GitHubie) oraz powrócę do serii Blog od podstaw. Po wpisach o selektora będę mógł sporą część dotyczącą właśnie selektorów pominąć i skupię się na „ważniejszych” aspektach.

 

Projekt. Właśnie…

W końcu zamknąłem (rzutem na taśmę) autoryzację (rejestracja, potwierdzenie adresu email i logowanie) i teraz będę mógł się nareszcie skupić na samej aplikacji. Przy okazji poznałem kilka „nowości” z Laravela, których do tej pory nie miałem okazji używać. Zacząłem od Kontenera, który łatwo będzie obsługiwał różne systemy logowania (na razie tylko przez email ale dojdzie Facebook, G+ i może kilka innych portali). Do tego Eventy, które razem z mailami będą wykorzystywały Kolejki z pomocą Amazon SQS.

Przy okazji – natrafiłem na dziwny problem. Otóż co jakiś czas sypią mi się ikonki z Font Awesome – najczęściej przy użyciu Webpacka (po ponownym „skompilowaniu”). Ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?

 

W tym tygodniu mogę się skupić na samej aplikacji i to mnie ekscytuje. Na pewno (tak tym razem na pewno, choćby nie wiem co) pojawi się podstawowe zarządzanie projektami i zadaniami – dodawanie, edycja, usuwanie i przenoszenie (tylko zadań) między projektami. Możliwe (bez komentarza 😀 ), że pojawią się jakieś pierwsze parametry dotyczące zadań czy projektów.

Niestety ciągle nie umiem się zdecydować czy jeden projekt może mieć różne widoki projektu (lista, tablica – kanban i ew. biurko) czy jednak będzie przypisany tylko jeden.

 

Miało się też pojawić demo ale jako, że „nic” nie było gotowe to nie było sensu wrzucać samego widoku (nawet nie widoku aplikacji). W tej sytuacji demo zostało przełożone na ten tydzień (mam nadzieję) także trzymacie kciuki 😉

PS Oczywiście projekt możecie śledzić na GitHubie.