Daj Się Poznać – tydzień piąty

Co, gdzie, jak? Raport, plany i… demo!

 

W poprzednim tygodniu ukazały się dwa (tak wiem) wpisy. Pierwszy to był raport z czwartego tygodnia konkursu, który nie był dla mnie dobry. Drugi wpis był pierwszą częścią dotyczącą flexboxa. Niestety na tym się skończyło.

W tym tygodniu natomiast oprócz tego raportu pojawi się na pewno druga część dotycząca flexboxa i w końcu chciałbym wrócić do trzeciego wpisu, który już drugi raz mi „umknął”. Oczywiście byłby to obiecany wpis na temat tagów w Git (Gicie?) lub pracy z GitHubem.

 

W aplikacji ukończyłem projekty (w końcu!) i można teraz dodawać nowe, zmieniać nazwę i usuwać. Ze zmianą pozycji postanowiłem poczekać do momentu aż „nadrobię” zaległości. Zadania dalej są nie tknięte ale na bazie doświadczeń z projektami wiem czego mam unikać, czego się trzymać i jak się za to zabrać. Tutaj mała rada – jeśli zastanawiacie się czy między komponentami (np. lista projektów i jeden projekt) zastosować komunikację przez props’y czy może jednak przez store (z Redux) to (prawie) zawsze wybierzcie store. Za każdym razem jak choćby przez myśl mi przeszło czy może jednak użyć store to na końcu i tak na tym stawało. Gdybym wcześniej sam się do tego zastosował to zaoszczędziłbym sporo czasu i nerwów 😀

Dodałem też „system” powiadomień, które pojawiają się na górze ekranu. W tej chwili tylko przy akcjach związanych z projektami – dodawanie, edycja, usuwanie – ale przydadzą się do wielu innych komponentów. Pojawił się też panel dla projektów, który w tej chwili zawiera nazwę wybranego projektu i przycisk do otwarcia edycji tego projektu. W przyszłości pojawi się tutaj więcej opcji, informacji i historii związanej z projektem.

 

Plan na ten tydzień to zadania. Nic więcej, nic mniej ale nie wykluczam, że jak się uda (no może w końcu w tym tygodniu) zrobić coś więcej to nie będę narzekał.

 

Jeśli ktoś jest ciekaw jak na chwilę obecną prezentuje się demo to zapraszam do oglądania/testowania: todloo.devblog.eu. Linki w menu „FAQ” i „Kontakt” oraz link do „Zapomniałeś hasło?” nie działają a poza tym cała widoczna reszta tak (tzn. to co jest na stronie). Jeśli macie jakieś uwagi, pomysły, coś nie działa albo można było zrobić lepiej to dajcie znać. Będę za to bardzo wdzięczny 🙂