Daj Się Poznać – tydzień siódmy

Po ostatnim fatalnym tygodniu czas na… trochę mniej fatalny tydzień 😉

 

Ten tydzień był trochę lepszy od poprzedniego – ale tylko trochę. Standardowo zacząłem od raportu (o ile można tak to nazwać) z tygodnia szóstego i dla odmiany zamiast kolejnej części flexboxa napisałem kolejną część dotyczącą Gita – tym razem o integracji z GitHubem.

Na ten tydzień obiecuję sobie (znowu -.-) napisać dwa posty (poza raportem) i mam nadzieję, że tym razem w końcu się uda. Tutaj bez większej niespodzianki: flexbox i GitHub (o ile nie wpadnie coś co będzie musiało być opublikowane szybciej).

 

Udało mi się też ruszyć zadania w projekcie i sporo nawet zrobiłem (mogłem pominąć wszystkie błędy przy pracy z projektami). Jest sporo „bebechów” odnośnie wyświetlania, dodawania i edycji zadań ale bez „widocznych” efektów, gdyż PHP do obsługi zadań czeka jeszcze na swoją kolej. Zrobiłem też poprawkę panelu, który pokazuje się po kliknięciu „i” przy projekcie – od teraz jest to „Panel” a nie „Properties”. Taka drobna zmiana ale lepiej oddaje to do czego będzie służył.

W tym tygodniu chcę dokończyć zadania tak by zakładka „Zadania” była w pełni działająca. Do tego chcę zrobić „integrację” z projektami – poza przypisywanie do projektu zadania będą się wyświetlały po „rozwinięciu” danego projektu. Dobrze by było gdyby udało mi się też dodać drap&drop do zmiany pozycji zadań i projektów. Oczywiście planów jak zwykle dużo a jak wyjdzie to się okaże.

Już wiem, że nie uda mi się ukończyć projektu przed końcem konkursu – ilość planów w stosunku do mojej wiedzy na temat React i Redux jest przeogromna ale z każdym tygodniem jest lepiej i wiem, że z czasem „skończę” projekt i będę go ciągle rozwijał.

 

Kot możecie śledzić na GitHubie a jeśli ktoś jest ciekawy jak to wygląda to może zerknąć w demo aplikacji.